top of page

Diagnoza funkcji poznawczych

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą szkolenia dla studentów oraz psychologów, którzy chcą zacząć swoją przygodę z diagnozą funkcji poznawczych. 

Szkolenie da jego uczestnikom możliwość zapoznania się z podstawami anatomii ludzkiego mózgu, współczesnymi koncepcjami neuropsychologicznymi, a także pozwoli na uzyskanie praktycznych umiejętności w stosowaniu testów i narzędzi służących diagnozie funkcjonowania poznawczego. Ponadto omówione zostaną wybrane choroby neurologiczne oraz zaburzenia funkcji poznawczych w chorobach i zaburzeniach psychicznych i somatycznych.

Warsztaty dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą przygotowaną specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych. 

 

Proponuję Państwu przeprowadzenie warsztatów w Waszych szkołach. Przygotowane są po to, by pomóc w radzeniu sobie ze stresem, ułatwić uczenie się, a także przedstawić pewne treści w zupełnie nowy sposób, pomóc spojrzeć na nie z innej perspektywy.

 

Oferta kierowana jest zarówno do uczniów klas gimnazjalnych jak i licealistów. Warsztaty dostępne są w atrakcyjnych cenach. Prowadzone są w oparciu o wyniki badań naukowych przez psychologa mającego doświadczenie w prowadzeniu zajęć z młodzieżą oraz studentami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jak z człowieka zrobić potwora?

Zło na świecie płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra zaś wola może wyrządzić tyleż szkód co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona.

Albert Camus

 

Dla kogo?

Uczniowie klas licealnych i gimnazjalnych; polecane szczególnie dla uczniów przygotowujących się do matury z historii.

 

O czym?

W czasie warsztatu omówione zostają najbardziej znane eksperymenty psychologiczne tłumaczące uwarunkowania podejmowania zachowań agresywnych wśród ludzi. Warsztat pełen jest przykładów znanych z historii XX wieku - zachowania strażników w obozach kocnentracyjnych, indoktrynacja w Hitlerjugend, pogrom kielecki, kult jednostki w Korei Północnej czy masakra ludności w Rwandzie.

Warsztaty pozwalają na podjęcie refleksji nad skłonnościami do zachowań przemocowych, jednocześnie umożliwiają ujrzenie znanych uczniom z lekcji historii zdarzeń w zupełnie nowym świetle.

 

Ile trwa warsztat?

Warsztat trwa 3 godziny zegarowe (180 minut).

 

Ile kosztuje?

300 złotych / całą grupę

 

Dla ilu uczniów?

Warsztat ma formę wykładu, zatem liczebność grupy zależy od możliwości lokalowych szkoły.

Nauka. Szybko. Łatwo. Skutecznie.

Głowa bez pamięci to twierdza bez garnizonu

Napoleon Bonaparte

 

Dla kogo? 

Uczniowie klas gimnazjalnych i licealistów; szczególnie polecane dla uczniów przygotowujących się do matury

 

O czym? 

Warsztat ma na celu nauczenie metod trwałego, szybkiego i skutecznego zapamiętywania. Uzyskane w trakcie warsztatu umiejętności pozwolą na efektywniejszą naukę i przygotowywanie się do ważnych egzaminów.

Zajęcia prowadzone są przez psychologa zajmującego się na co dzień zaburzeniami pamięci, ich diagnozą i leczeniem.

 

Ile trwa warsztat? 

4 spotkania, każde trwające 2 godziny zegarowe (łącznie: 480 minut)

 

Ile kosztuje?

100 złotych / 1 os.

 

Dla ilu uczniów? 

Grupa powinna liczyć minimalnie 5 osób, maksymalnie - 14.

bottom of page